Проект Змін до Закону "Про охоронну діяльність"

Шановні колеги!

Презентуємо Вам Проект Змін до Закону «Про охоронну діяльність».

 Завантажити

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

22 березня 2012 року Верховною Радою України прийняті зміни до Закон України «Про охоронну діяльність», який набув чинності 18.10.2012.

У наш час послуги професійної охорони стають більш затребуваними. З’являється багато забезпечених людей, для яких особиста безпека не данина моді, а життєва необхідність. Адже від життя таких людей залежать не тільки їх найближче оточення, а й сотні, тисячі співробітників їх фабрик, заводів, пароплавів, думки виборців або любов шанувальників.

Тому багато бізнесменів, керівників, людей публічних професій, на сьогоднішній день, стали користуватися послугами не просто охорони, а послугами надійних професійних охоронців.

І тут виникає питання: як правильно обрати охоронця, щоб відчувати себе захищеним,і в той же час особа яка, буде захищати особисту безпеку, життя та здоров’я іншої фізичної особи (особистий охоронець) також мала захист своїх прав, певні соціальні гарантії, офіційне працевлаштування.

Як правило, при виборі особистого охоронця звертають увагу на цілий набір якостей. Це і знання бойових мистецтв, і вміння поводитися зі спеціальними засобами, і хороша фізична підготовка. Крім того, особистий охоронець повинен бути психологічно стійкий, готовий піти на будь-який ризик, щоб забезпечити безпеку свого клієнта.

Однак іноді у бажаючих найняти охоронця немає потрібного розуміння цієї професії. Помилково вважати, що охоронець це в першу чергу боєць, який повинен діяти, а не думати. І це інколи приводить до фатальних наслідків.

Так склалося у зв’язку з тим, що законодавством, на сьогоднішній день, взагалі не врегулювало питання діяльності особистих охоронців. Відсутні будь які вимоги до кандидатів в особисті охоронці; правові основи їхньої діяльності; не врегульовані завдання, що покладаються на особистих охоронців; не визначено обов’язків фізичної особи щодо якої здійснюється особиста охорона. Особисті охоронці навіть не мають соціальної захищеності нарівні з усіма.

Єдиною нормою приватноправового характеру у диспозиції якої є згадка про провадження охоронної діяльності є договір охорони, предметом якого є за­безпечення особистої та (або) майнової безпеки особи, яку охороняють, та (або) володільця майна закріплений у статті 978 Цивільного кодексу України.

Тому вже сьогодні необхідно законодавчо закріплювати принципові положення в законодавстві, а саме визначити принципи діяльності у сфері особистої охорони.

За цих обставин законопроектом пропонується врегулювати порядок діяльності особистих охоронців, законодавчо визначити коло осіб, які матимуть можливість займатися такою діяльністю, закріпити правову основу такої діяльності (договір) та врегулювати взаємовідносини між сторонами під час здійснення діяльності пов’язаною з особистою охороною.

Просимо вас якщо у вас є пропозиції просимо надсилати на eлектронну адресу : info@telohraniteli.org.ua