Проект «Професійного стандарту особистого охоронця»
Шановні колеги!
Презентуємо Вам Проект «Професійного стандарту особистого охоронця».
«Професійний стандарт»
Професійний стандарт — характеристика кваліфікації, необхідної працівникові для здійснення певного виду професійної діяльності.
Професійний стандарт є новою формою визначення кваліфікації працівника в порівнянні з єдиним тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників та єдиним кваліфікаційним довідником посад керівників, фахівців і службовців.
Професійні стандарти застосовуються:
— роботодавцями при формуванні кадрової політики і в управлінні персоналом, при організації навчання та атестації працівників, розробці посадових інструкцій, тарифікації робіт, присвоєння тарифних розрядів працівникам і встановлення систем оплати праці з урахуванням особливостей організації виробництва, праці та управління;
— освітніми організаціями професійної освіти при розробці професійних освітніх програм;
31 травня 2017 року Кабінет міністрів України затвердив Постанову № 373 «Порядок розробки та затвердження професійного стандарту».
Згідно цієї постанови КМУ дав розпорядження Міністерству соціальної політики разом з представниками роботодавців на національному рівні та представників всеукраїнських репрезентативних профспілок розробити до 1 травня 2017 року методику розробки професійних стандартів та про інформувати Міністерство освіти і науки про введення в дії професійних стандартів для розробки навчальних стандартів на компетентної основі.
На підставі вище викладеного Громадська організація «Професійне об’єднання особистих охоронців», ініціювало Круглий стіл, тема «Професійний стандарт. Охоронець».
Робочою групою було переглянули ряд професійних стандартів Європейських країн, стандартів «SIA» (Security Industry Association / Асоціація промисловості безпеки), Великобританія.
У вересні місяці відбулося перше засідання круглого столу, на якому було надано Проект «Професійного стандарту», професії Охоронець.
У стандарт увійшли 4 категорії:
— охоронець;
— водій охоронець;
— старший охоронець;
— Начальник служби (групи) особистої охорони;
У стандарт було внесені вимоги до кожної категорії, їх функціональні обов’язки, знання, вміння, кваліфікація.
На даний момент «ПРОФСТАНДАРТ» перебувати на доопрацюванні.
Просимо вас якщо у вас є пропозиції просимо надсилати на eлектронну адресу : info@telohraniteli.org.ua